Pirmais dzīvoklis

Jūsu pirmais dzīvoklis

Plānojiet, iekārtojiet, jūtieties labi

Pārcelšanās uz manu pirmo dzīvokli: pagrieziena punkts, pilns satraukuma, brīvības - un arī atbildības. Tas ir brīnišķīgi beidzot pašiem veidot savas četras sienas, justies brīviem un kļūt neatkarīgākiem. Vēl pirms pārcelšanās sākuma rodas dažādi jautājumi: Kādas izmaksas man radīsies? Kas man jāņem vērā? Un kā vispār atrast pareizo dzīvokli?

Labās ziņas? Izmantojot gudru kontrolsarakstu, jūs varat šo pāreju apgūt kā profesionālis. Mūsu padomi pirmajam mājoklim ne tikai palīdzēs jums sākt darbu, bet arī palīdzēs jums izveidot pārdomātu pamatkomplektu - sākot ar svarīgiem virtuves piederumiem un beidzot ar spaili darba zonai. Jo jūs ne tikai dzīvojat savā jaunajā mājoklī, jūs šeit radāt atmiņas!

Pieredze rāda vienu: izvēlēties pirmo dzīvokli, kas gadās, tikai tāpēc, ka tas ir pieejams, var izrādīties nepareizs lēmums. Pat ja dzīvoklis no pirmā acu uzmetiena šķiet ideāls, ātri vien var rasties grūtības: Atrašanās vieta var nebūt piemērota, dzīvoklis var būt sliktā stāvoklī un maksa par pakalpojumiem var būt pārsteidzoši augsta. Ir vērts būt pacietīgam un rūpīgi izpētīt.

Māju medības

Mājokļa medības: stratēģijas un padomi pirmā īres dzīvokļa iegādei

Sapnis par savu pirmo mājokli sākas ar pareizu dzīvokļa meklēšanu. Pareizi plānojot, varat ne tikai ietaupīt laiku, bet arī gūt maksimālu labumu no katras tikšanās reizes. Svarīgi ir labi sagatavoties - tā jūs palielināsiet savas izredzes, pirms citi jūs apsteidz.

Mūsu padomi, kā atrast pirmo mājokli:

  • Noteikt skaidras prioritātes: Tas palīdz iepriekš apsvērt, kādiem kritērijiem dzīvoklim jāatbilst, piemēram, atrašanās vietai, lielumam, budžetam un savienojumiem. Jo labāk pārzināsiet savas vēlmes un aizliegumus, jo labāk varēsiet meklēt un izvērtēt savas iespējas.
  • Izpētiet pilsētu: Pirms izlemjat, jums jāapmeklē apkārtne. Dažas vietas nav domātas visiem. Jums vajadzētu veltīt laiku, lai pastaigātos pa ielām, iepazītu apkārtni un pārliecinātos, vai infrastruktūra un piedāvājums jums patīk. Kartes lietotnes var palīdzēt jums pārbaudīt, cik ilgs ir ceļš uz darbu vai sabiedriskā transporta satiksme - tas ir svarīgs faktors, jo īpaši lielās pilsētās.
  • Izmantojiet dažādas platformas: Tiešsaistes portāli, sociālie tīkli un vietējie sludinājumi, kā arī personīgie kontakti var būt noderīgi, lai atrastu interesantus mājokļu piedāvājumus. Jums vajadzētu izmantot pēc iespējas vairāk avotu, jo daži portāli ir pārāk dārgi mājokļu pakalpojumu sniedzējiem, tāpēc daži dzīvokļi nav pieejami visur - un tie var būt īpaši interesanti.
  • Sagatavojiet dokumentus: Pilnīgs pieteikuma portfelis var iegūt punktus no izīrētājiem. Papildus ienākumus apliecinošam dokumentam un pievilcīgai pavadvēstulei ir vērts iesniegt arī SCHUFA ziņojumu. Paiet daudz laika, jo īpaši, ja jums ir jāiesniedz papildu dokumenti.
  • Leņķīgums atmaksājas: Dzīvokļu apskate neparastā laikā vai nomaļās vietās, kur ir mazāka konkurence, ievērojami palielina izredzes atrast pievilcīgu dzīvokli.
  • Neļaujiet uz sevi izdarīt spiedienu: Jums rūpīgi jāpārbauda īres līgums, jāpievērš uzmanība slēptajām izmaksām un īpaši jājautā par īpašiem noteikumiem, piemēram, par pienākumiem saistībā ar īpašumu vai prasību veikt noteiktus remontdarbus noteiktos laika intervālos.
  • Ir jāuzmanās no dīvainām prasībām: Ja izīrētājs izvirza dīvainas vai nepamatotas prasības, piemēram, pārmērīgi lielus avansa maksājumus vai neparastus papildu nosacījumus īres līgumā, ieteicams ievērot piesardzību. Šādas brīdinājuma pazīmes var liecināt par to, ka vēlāk īres līgums kļūs problemātisks. Labāk atcelt, nekā ilgtermiņā apgrūtināt sevi ar nepatikšanām!
Apdrošināšana

Svarīgākās apdrošināšanas polises un līgumi

Pārvākšanās jaunajā mājoklī sagādā ne tikai prieku, bet arī atbildību - tagad ir pienācis laiks nodrošināt visu svarīgāko**. Būtiskas apdrošināšanas polises ir privātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana un mājokļa satura apdrošināšana. Tikpat svarīgi ir savlaicīgi noslēgt būtiskus līgumus, piemēram, par elektroenerģiju, internetu un licences maksu, lai viss noritētu raiti.

Personu civiltiesiskās atbildības apdrošināšana: Šī apdrošināšana ir būtiska, jo tā pasargā no lielām izmaksām, ja bojājumi tiek nodarīti netīši, piemēram, ja nejauši tiek bojāts drauga klēpjdators vai kaimiņa ārdurvis.

Tips: Ja dzīvojat partnerattiecībās, bieži vien varat apdrošināt kopīgu civiltiesisko atbildību un ietaupīt naudu. Varat arī noskaidrot, vai uz jums joprojām attiecas jūsu vecāku ģimenes civiltiesiskās atbildības apdrošināšana (bieži vien tas ir iespējams, līdz pabeidzat savu pirmo apmācību kursu).

Satura apdrošināšana: Šī apdrošināšana sedz īpašuma bojājumus, kas radušies, piemēram, zādzības ar ielaušanos, ugunsgrēka, ūdensvada vai vētras rezultātā. Tas ir īpaši noderīgi, ja jums pieder dārgas mēbeles vai elektronika.

Attention: Daudzās polisēs ir iekļauts apdrošināšanas segums lietām, kas jums var nebūt nepieciešamas (piemēram, velosipēda zādzība ārpus mājas, ja jums nepieder velosipēds). Svarīgi ir arī rūpīgi izlasīt sīko drukāto tekstu, lai apdrošinātos tikai pret to, kas jums personīgi patiešām ir svarīgi.

Nomas depozīta apdrošināšana: Tā vietā, lai iemaksātu depozītu skaidrā naudā vai ar bankas pārskaitījumu, jūs varat noslēgt nomas depozīta apdrošināšanas līgumu. Tas sniedz finansiālu brīvību, taču ilgtermiņā bieži vien ir dārgāks nekā tiešais depozīts. Tas ir īpaši piemērots, ja nevarat atļauties iemaksu.

Būtiski līgumi jaunajam mājoklim:

Elektroenerģija un gāze: Pēc pārvākšanās jums nekavējoties jāveic pārreģistrācija vai jāatrod jauns piegādātājs. Pamata piegādātāji bieži vien ir dārgāki nekā īpašie tarifi, kurus varat salīdzināt tiešsaistē. Tips: Vienai mājsaimniecībai bieži vien ir nepieciešams mazāks elektroenerģijas patēriņš, nekā aprēķināts standarta tarifā.

**Kad gāze jāmaina pašam?

  • Centrālās apkures gadījumā daudzdzīvokļu mājā: Ja dzīvokļa īpašnieks apmaksā apkures izmaksas ar komunālo pakalpojumu rēķina starpniecību (bieži vien īrētos dzīvokļos ar centrālo gāzes apkuri), jums nav jāuztraucas** par gāzes piegādātāju. Izīrētājam ir līgums ar pakalpojumu sniedzēju, un jūs maksājat apkures izmaksas proporcionāli.
  • Ja jūsu mājoklī ir sava gāzes apkure: Ja jūsu mājoklī ir gāzes apkures katls apkurei un karstā ūdens sagatavošanai (bieži vien vecos dzīvokļos), jūs esat atbildīgs par gāzes līgumu. Šādā gadījumā varat pats izvēlēties un mainīt piegādātāju, līdzīgi kā tas ir ar elektrību.

Internets un telefons: Jūs varat viegli pārbaudīt, kuri pakalpojumu sniedzēji ir pieejami jūsu reģionā, un pārliecināties, ka līgumu var elastīgi atcelt. Bieži vien tiek rīkotas atlaižu kampaņas jauniem rezervējumiem, ko varat izmantot. Tips: Ja pārvācaties uz savu pirmo mājokli, iespējams, ka interneta piegādātāju, ņemot vērā tā monopolstāvokli, norādīs arī mājokļu asociācija.

Izplatīšanas licences maksa: Tiklīdz jūs pārvācaties uz savu mājokli, jums ir pienākums maksāt licences maksu (GEZ). Tas nav atkarīgs no tā, vai skatāties televīziju vai klausāties radio. Ja to nedarīsiet, saņemsiet vēstuli ar lūgumu veikt maksājumu laika gaitā. Tāpēc vienmēr atliciniet pietiekami daudz naudas GEZ!

Būves civiltiesiskās atbildības apdrošināšana (ja pieder): Ja īpašumu pērkat, nevis īrējat, jums būs nepieciešama papildu apdrošināšana, piemēram, ēku civiltiesiskās atbildības apdrošināšana.

Kam jāpievērš uzmanība?

  1. Uzturiet pārskatu par izmaksām: Apdrošināšana un līgumi ātri palielinās. Jums rūpīgi jāpārdomā, kāds segums patiešām ir nepieciešams, un jāpārbauda, vai nav pieejami izdevīgāki kombinētie tarifi.
  2. Salīdziniet līgumus: Salīdzināšanas portāli piedāvā iespēju atrast labākos elektroenerģijas, interneta un apdrošināšanas piedāvājumus. Bieži vien jaunajiem klientiem ir izdevīgi tarifi, kurus ir vērts izmantot.
  3. Plānojiet elastīgumu: Īpaši pirmajos gados, kad jūsu dzīvesveids vēl var būtiski mainīties, jums jāpārliecinās, ka līgumi nav noslēgti uz pārāk ilgu laiku.
Pirmais dzīvoklis

Pirmais mājoklis: kontrolsaraksts un padomi par pamataprīkojumu

Sapnis par savu pirmo mājokli piepildās - bet kas nepieciešams jūsu pirmajam dzīvoklim, lai tas kļūtu par mājīgu mājokli? Ar mūsu aprīkojuma pamataprīkojuma sarakstu jūs esat labi sagatavojies: No mēbelēm guļamistabai, virtuvei un vannas istabai līdz nepieciešamajiem virtuves piederumiem, tīrīšanas līdzekļiem un veļas piederumiem. Vēl viena lieta, ko nedrīkst aizmirst, ir apgaismojums. Gaismekļiem ir izšķiroša nozīme iekārtojumā un pareizās atmosfēras radīšanā katrā telpā.

Šī pamataprīkojums ietver visu nepieciešamo, lai jau no paša sākuma justos ērti jaunajā mājoklī un bez stresa apgūtu ikdienas dzīvi. Pilnīgi normāli ir pakāpeniski pievienot tādas lietas kā dekorācijas vai papildu mēbeles - svarīgi ir pareizi izveidot pamatus:

guļamistaba

  • Gulta ar matraci un redeļu karkasu: Stabils gultas rāmis ar piemērotām līstēm ir svarīgs veselīgam miegam. Tas nodrošina ventilāciju un palielina miega komfortu.
  • Gultas veļa, spilveni, segas: vismaz divi komplekti, lai vienmēr varētu pārģērbties.
  • Garderobe vai kumode: sakopjiet drēbes un veļu.
  • Gultas lampa vai galda lampa: Vieglai gaismai vakarā.
  • Tumēšanas risinājumi: Aizkari, rullo žalūzijas vai plisētas žalūzijas, lai aizturētu gaismu un radītu privātumu.

Virtuve

  • Krokeri: Šķīvji, bļodas, krūzes, glāzes.
  • griešanas piederumi: naži, dakšiņas, karotes, griešanas naži.
  • Gatavošanas piederumi: Trauki: katli, pannas, dēlītis, koka karote, lāpstiņa.
  • Kuha palīgi: Šķēres, mizotājs, skārda atvērējs, šķēres.
  • Elektropreces: Elektriskās elektroierīces: tējkanna, kafijas automāts, tosteris, mikroviļņu krāsns.
  • Pamati: Sāls, pipari, eļļa, cukurs un etiķis - to bieži pietrūkst, gatavojot pirmo reizi.
  • Tīrīšanas līdzekļi: mazgāšanas līdzeklis, sūkļi, tējas dvieļi.
  • Atkritumu tvertne ar atkritumu tvertnes oderējumu: ikdienas atkritumiem.
  • ** Aizkari vai diska aizkari**: Īpaši svarīgi ir pirmā stāva dzīvokļos, lai nodrošinātu privātumu.

Priekšlikums: Vislabāk izmantot piederumus, kas izgatavoti no olīvkoka, bambusa vai augstas kvalitātes kļavas koka. Šie kokmateriāli ir izturīgi, saudzīgi pret nažu asmeņiem un tiem piemīt dabiskas antibakteriālas īpašības. Piemēroti ir arī plastmasas dēlīši, taču tos ir grūtāk tīrīt, jo tie var būt saskrāpēti, uz tiem var uzkrāties baktērijas un pazust mikroplastmasa.

Vanna

  • Dvieļi (lieli un mazi): Dušas, roku un sejas kopšanai.
  • Dušas aizkars: Ja nepieciešams.
  • Tualetes papīrs un tualetes birste: pašsaprotams, bet bieži aizmirstams.
  • Ziepju dozators: Šķidrām ziepēm vai cietām ziepēm.
  • Tīrīšanas līdzekļi: universālie tīrīšanas līdzekļi, mopi, sūkļi, mikrošķiedras lupatiņas, stikla tīrīšanas līdzekļi un citi.
  • Spogulis: Ja nav pieejams standarta aprīkojumā, piemēram, apgaismots tualetes spogulis.
  • Slidenais paklājs: Uz dušas vai vannas zonas, lai nodrošinātu drošību.

Dzīvojamā istaba

  • Dīvāns vai krēsls: Galvenā vieta atpūtai.
  • Kāfijas galds: Praktisks uzkodām, grāmatām vai tālvadības pultīm.
  • Leksti vai glabāšanas vieta: Grāmatām, rotājumiem vai nelieliem priekšmetiem.
  • ** Aizkari vai drapērijas**: Privātuma un telpas sakārtošanas nolūkos.
  • Carpet: Lielāks paklājs nosaka telpas izskatu un padara to mājīgāku.
  • Grīdas lampas vai griestu lampas: patīkamam apgaismojumam un kā dizaina elements.

Priekšlikums: Kabeļu pārvaldība labākai organizācijai: Daudzas elektroniskās ierīces dzīvojamā istabā, piemēram, televizori, skaļruņi vai lampas, bieži vien rada kabeļu jucekli. Kabeļu kabeļu sajaukšanai un slēpšanai var izmantot kabeļu kanālus, Velcro sloksnes vai kabeļu kastes. Tas ne tikai nodrošina sakoptu izskatu, bet arī samazina paklupšanas risku.

Tīrīšanas un sadzīves piederumi:

  • Sūcējs vai slota un mopa: Lai uzturētu mājokli tīru.
  • Preču plaukts un veļas grozs: Parastai veļai.
  • Visfunkcionālais tīrīšanas līdzeklis: grīdām, virsmām un logiem.

Apgaismojums un elektronika:

  • lampas: Griestu lampas katrai telpai un galda vai stāvlampas mājīgam apgaismojumam.
  • Multiple sockets: Elektronikai, piemēram, televizoriem, klēpjdatoriem vai lampām.

Nepieciešams organizācijai un drošībai:

  • instrumentu kaste: āmurs, skrūvgriezis, naglas, saliekamais regulators - ideāli piemērots nelieliem remontdarbiem vai mēbeļu montāžai.
  • ** Pirmās palīdzības komplekts**: pārsēji, plāksteri, šķēres - ārkārtas situācijām.
  • dzēšamais aparāts: Lai nodrošinātu lielāku drošību, strādājot virtuvē.

Personalizēti labsajūtas aksesuāri:

  • Dekoratīvie elementi: Dekoratīvie elementi: augi, attēli, sveces - personiskam pieskārienam.
  • Fairy lights: Mājīgai atmosfērai, īpaši guļamistabā vai dzīvojamā istabā.
  • paklāji: Izgrieztie paklāji: slāpē troksni un rada mājīgumu.
  • Apmetņi: Mājīgiem vakariem, skatoties TV un lasot.

Saglabāšanas padoms: Ja izvēlaties lietotas mēbeles un enerģiju taupošas LED spuldzes, varat ietaupīt no sava budžeta un iegūt vairāk naudas citām lietām.

  1. Prioritāšu noteikšana atbilstoši budžetam: Naudas var būt maz, jo īpaši pirmajam dzīvoklim. Plānošana palīdz jums vispirms pievērsties būtiskākajiem jautājumiem.
  2. Leņķīgums vēlāku pirkumu veikšanai: Daudzus "izvēles" priekšmetus, piemēram, dekorācijas vai papildu mēbeles, var pievienot, kad būs pieejams lielāks budžets.
  3. Efektivitāte kustībā: koncentrējoties uz būtiskāko, pārcelšanās var kļūt vieglāka un mazāk stresaina.
Izmaksas

Pareizi plānot izmaksas un papildu izmaksas

Laba pirmā mājokļa plānošana ir atslēga uz veiksmīgu un bezstresa sākumu. Bet kas jums būtu jāpatur prātā, ja runa ir par tādām izmaksām kā īres maksa, papildu izmaksas, depozīts un pārcelšanās? Ar pārdomātu budžeta plānošanu varat sekot līdzi visiem saviem izdevumiem un atpūsties, īstenojot sapni par savām četrām sienām.

  • Galvenie izdevumi par pirmo dzīvokli ir aukstā īre un papildu izmaksas. Vislabāk ir aprēķināt pamata īres maksu tā, lai tā nepārsniegtu aptuveni 30 % no jūsu ikmēneša ienākumiem. Papildu izmaksām, piemēram, par apkuri, ūdeni un atkritumu izvešanu, aprēķiniet aptuveni. 2-3 eiro par kvadrātmetru.
  • Iemaksas depozīts parasti ir līdz trīs mēnešu īres maksai, un parasti tas ir jāsamaksā pirms pārvākšanās. Šī summa būtu jāparedz budžetā jau agrīnā posmā.
  • ** Pārvākšanās izmaksās** ir iekļauti transporta izdevumi (piemēram, auto noma vai pārvākšanās uzņēmums), iepakošanas materiāli un iespējamie palīgi. Atkarībā no pārcelšanās apjoma jums vajadzētu paredzēt vairākus simtus eiro.
  • Citas izmaksas ir, piemēram, apdrošināšana, internets, mobilo tālruņu līgumi un elektrība. Tie ir regulāri jāmaksā papildus īres maksai.

Vislabāk būtu sastādīt reālistisku budžeta pārskatu, lai nodrošinātu, ka tiek segtas visas fiksētās izmaksas un ka paliek pietiekami daudz līdzekļu rezervēm un dzīves izdevumiem.

par pamatnomas maksu:

  1. Tips: Apskates laikā ieteicams pajautāt, vai maksa par pakalpojumiem ir vienreizējs maksājums vai avansa maksājums, jo tas ietekmē iespējamos papildu maksājumus.

** Pārvākšanās izmaksās** ir iekļauti transporta izdevumi (piemēram, auto noma vai pārvākšanās uzņēmums), iepakošanas materiāli un iespējamie palīgi. Atkarībā no pārcelšanās apjoma jums vajadzētu paredzēt vairākus simtus eiro vai lūgt draugu palīdzību.

Kā pareizi plānot budžetu:

  1. Sastādiet detalizētu sarakstu:
    • Visas izmaksas iedaliet vienreizējos izdevumos (piemēram, pārcelšanās, depozīts, mēbeles) un regulārajos izdevumos (īre, komunālie pakalpojumi, apdrošināšana).
  2. Plāns rezervēm:
    • Katru mēnesi vismaz 10% no saviem ienākumiem vajadzētu atlikt neparedzētiem izdevumiem, piemēram, remontam vai lielākiem komunālo pakalpojumu rēķiniem.
  3. Izmantojiet digitālos rīkus:
    • Programmas vai Excel izklājlapas var palīdzēt jums sekot līdzi saviem izdevumiem un uzraudzīt budžetu.

Praktiski taupīšanas padomi:

  • Mēbeles un mēbeles: Pērciet lietotas mēbeles, izmantojot sludinājumus vai lietotu mēbeļu veikalos.
  • Enerģijas taupīšana: nomainiet vecās spuldzes ar LED spuldzēm un pārliecinieties, ka ierīces ir izslēgtas gaidīšanas režīmā.
  • Transports: Lai samazinātu izmaksas, īrējiet furgonu tikai uz nepieciešamo laiku.
  • Dzīvot kopā: Ja iespējams, pārvācies uz kopīgu dzīvokli, lai dalītu izmaksas, piemēram, īres maksu un komunālos maksājumus.
Izmaksas

Dzīvokļa nodošana: kas jāņem vērā?

Dzīvokļa nodošana ir izšķirošs solis jaunajā mājoklī. Lai viss noritētu raiti un nebūtu nepatīkamu pārsteigumu, jums jābūt labi sagatavotam un jāņem vērā arī juridiskie aspekti.

Pirms nodošanai:

  • Izveidot vienotu nodošanas protokolu:
    • Atzīmējiet defektus, piemēram, skrāpējumus, bojātus logus, nepareizi nokrāsotas sienas vai nolietotas grīdas, un uzņemiet papildu fotoattēlus un dokumentējiet visu digitāli.
    • Pārbaudiet, vai pareizi darbojas visas svarīgās instalācijas, piemēram, apkure, apkures katls un ventilācija.
    • Kopā ar dzīvokļa īpašnieku pārbaudiet, vai dūmu detektori darbojas pareizi.
  • Piezīme par dubulto īri:
    • Lai izvairītos no nomas maksājumu pārklāšanās, savlaicīgi plānojiet. Dažkārt jaunie dzīvokļi nav gatavi dzīvošanai līdz vēlākai dienai vai arī vecā dzīvokļa uzteikuma termiņš ir ilgāks. Tas būtu jāņem vērā budžetā.
  • Atzīmējiet skaitītāja rādījumus:
    • nolasiet elektroenerģijas, gāzes un ūdens skaitītāju rādījumus un ierakstiet tos nodošanas protokolā. Tas kalpo kā pierādījums tam, kad esat atbildīgs par patēriņu.
  • Pārbaudes atslēga:
    • Pārliecinieties, ka visas atslēgas (tostarp pagraba, pastkastītes un ieejas durvju) ir pilnībā nodotas un to skaits ir rakstiski apstiprināts.

Pēc nodošanas:

  • Lampas un elektronika:
    • Uzstādiet lampas un pārliecinieties, ka apgaismojums darbojas visās telpās. Plānojiet arī vairāku kontaktligzdu un pagarinātāju izmantošanu.
  • Mazo remontdarbu plānošana:
    • Lai izvairītos no ilgtermiņa problēmām, savlaicīgi paveiciet nelielus darbus, piemēram, pievelciet durvju rokturus vai salabojiet pilēšanu no krāniem.

Svarīgi punkti, kas bieži tiek piemirsti:

  • Atzīmē tikai tad, kad pārceļas:
    • Lai izvairītos no iespējamiem strīdiem par dzīvokļa stāvokli, ir ieteicams izbraukšanas laikā pieaicināt lieciniekus**. Parasti tas nav nepieciešams, lai nodotu īpašumu pirms pārcelšanās, ja vien viss ir dokumentēts.
  • Atbildība par nedokumentētiem defektiem:
    • Par bojājumiem, kas nav dokumentēti, ievācoties dzīvoklī, vēlāk var tikt iekasēta maksa. Tāpēc ir nepieciešams detalizēts nodošanas protokols.
  • Depozīta un atmaksas klauzulas:
    • Rūpīgi izlasiet nomas līguma nosacījumus. Bieži vien ir noteikumi, kas nosaka, ka depozīta atmaksa ir atkarīga no nosacījumiem, piemēram, dzīvokļa galīgās pārbaudes.
  • Drosmīgi diskusijā:
    • Nododot īpašumu, ieteicams būt drosmīgam un uz neskaidrībām vai trūkumiem norādīt tieši izīrētājam. Tas ļauj vēlāk izvairīties no diskusijām un nekavējoties iekļaut izmaiņas protokolā.
  • Visu noformējiet rakstiski!
    • Mutiskas vienošanās var viegli aizmirst vai izraisīt pārpratumus. Tāpēc visas vienošanās ir jādokumentē rakstiski un jāglabā kopā ar nodošanas protokolu.

Mājokļa iekārtošanas padomi mājīgam mājoklim

Dzīvoklis kļūst par īstu mājokli tikai tad, ja ir pareizi iekārtots, un mēs jums parādīsim, kā to izdarīt. Mājīgas, praktiskas mēbeles, bildes, nelieli piederumi un ar mīlestību izvēlēti dekori rada harmonisku dzīves un darba atmosfēru.

lampām šeit ir divējāda loma: tās ne tikai nodrošina gaismu, bet arī kā stilīgi dizaina elementi veido akcentus, kas piešķir telpām mirdzumu un rada individuālu atmosfēru, kurā uzreiz jūtaties kā mājās.

Vairāk ideju jūsu pirmajam mājoklim

Izvēlieties savu stilu

Varat eksperimentēt ar krāsām un materiāliem, lai vizuāli uzlabotu telpas. Siltie toņi un dabīgie audumi, piemēram, padara mājokli vēl mājīgāku. Modernā bēniņu stila iedvesmotajiem numuriem ir pavisam atšķirīgs, bet tikpat mājīgs efekts. Ja vēlaties piešķirt mēbelēm svaigu noskaņu, izvēlieties modernu Dopamine Decor.

Tips: Ļaujiet sev iedvesmu un sāciet veidot savu personīgo labsajūtas vietu jau tagad!

Oficiāli un organizatoriski uzdevumi

Pārvākšanās uz jaunu mājokli ir ne tikai gaidīšanas, bet arī svarīgi oficiāli uzdevumi. Lai izvairītos no problēmām, par tām jārūpējas laikus, īpaši, ja pirmo reizi dzīvojat viens.

1. Pienākums reģistrēties iedzīvotāju reģistrācijas birojā

  • Atcerieties termiņu: Jums ir jāreģistrējas Iedzīvotāju reģistrācijas birojā divu nedēļu laikā pēc pārcelšanās. Neizpildes gadījumā var tikt uzlikti naudas sodi.
  • Nepieciešamie dokumenti:
    • Personas apliecība vai pase
    • Izīrētāja izziņa (izīrētāja apstiprinājums par pārcelšanos).
    • Īres līgums (dažkārt ir nepieciešams, tāpēc ņemiet to līdzi, lai būtu drošībā).

Priekšlikums: Dažās pilsētās ir iespēja rezervēt tikšanos tiešsaistē, lai izvairītos no ilgas gaidīšanas.

2. Visur paziņojiet par adreses maiņu

Jaunā adrese laikus jāpaziņo visām attiecīgajām pusēm, lai netiktu pazaudēts pasts un svarīgi dokumenti. Tas ir īpaši svarīgi:

  • Veselības apdrošināšana: Lai paziņojumi un dokumenti tiktu piegādāti pareizi.
  • Nodokļu pārvalde: Nodokļu maksātāja numurs ir saistīts ar adresi - tā maiņa ir obligāta.
  • Darba birojs vai BAföG birojs: Paziņojumiem un savlaicīgiem maksājumiem.
  • Ģimenes fonds: Īpaši svarīgi, ja saņemat bērna pabalstu.
  • Sociālā nodrošinājuma fonds: ja tiek saņemti tādi pabalsti kā sociālā palīdzība vai mājokļa pabalsts.
  • Banka: Lai konta izraksti un jaunas kartes tiktu nosūtītas uz pareizo adresi.
  • Tiešsaistes pakalpojumi: Adrese jāpielāgo arī tādiem pakalpojumiem kā Amazon, Netflix un citiem, lai varētu pareizi saņemt piegādes un rēķinus.

Padoms: Izmantojiet pasta sūtījumu pārsūtīšanas pasūtījumu Deutsche Post (vai vietējam pakalpojumu sniedzējam), lai nepareizi adresētas vēstules pārejas periodā automātiski tiktu pārsūtītas uz jauno adresi.

3. Līgumu un piegādātāju pārreģistrācija

  • Elektroenerģija un gāze: Reģistrējiet jauno adresi pie piegādātāja vai pārejiet uz lētāku tarifu. Kad dzīvoklis tiek nodots, skaitītāju rādījumi ir jāuzskaita un jāsaglabā gatavi.
  • Internets un telefons: Pārbaudiet, vai esošo līgumu var pārcelt uz jauno adresi, vai arī izmantojiet pārcelšanos kā iespēju mainīt pakalpojumu sniedzēju.
  • Izplatīšanas licences maksa (GEZ): Maksa ir saistīta ar dzīvokli, tāpēc jaunā adrese ir jāpaziņo iemaksu dienestam.

4. Papildu oficiālie uzdevumi atkarībā no vecuma un dzīves situācijas

  • Studenti:
    • Ja saņemat finansiālu atbalstu, paziņojiet BAföG birojam jauno adresi.
    • Informējiet universitāti, lai jūs arī turpmāk saņemtu svarīgus ziņojumus.
  • Praktikanti:
    • Ja vecāki saņem bērna pabalstu, pārliecinieties, ka ir informēts ģimenes pabalstu dienests.
  • Jaunieši līdz 25 gadu vecumam:
    • Ja jums ir vecāku veselības apdrošināšana, informējiet arī viņu veselības apdrošināšanas sabiedrību.

5. Saglabājiet svarīgus dokumentus, lai tie būtu pa rokai

Lai pārreģistrācijas process noritētu bez sarežģījumiem, jums ir jābūt šiem dokumentiem:

  • Nomas līgums
  • Personas apliecība vai pase
  • Nodokļu maksātāja reģistrācijas numurs
  • apliecinājums par spēkā esošiem līgumiem (piemēram, elektrības, gāzes, interneta).

Papildu padoms: vienkārša organizācija

  • Sastādiet adreses maiņas sarakstu: Veidojiet kontrolsarakstu, lai pārliecinātos, ka neaizmirsāt par darbavietām, kurām nepieciešama adrese.
  • Izmantojiet digitālos rīkus: Dažas platformas piedāvā pakalpojumus centralizētai adreses maiņai, ko var izmantot, lai informētu daudzus pakalpojumu sniedzējus vienlaicīgi.
  • Izvēlēties laiku: Adrešu maiņa sākas pirms pārcelšanās dienas, lai pasts un svarīgi ziņojumi tiktu saņemti laikus.

Ikdienas padomi, kā uzsākt darbu savā pirmajā mājoklī

Dzīves uzsākšana savā pirmajā dzīvoklī ir aizraujoša, bet arī liela atbildība, taču, izmantojot mūsu padomus ikdienai, jūsu pirmais dzīvoklis būs ne tikai vieta, kur atpūsties, bet arī drošs un sakārtots mājoklis.

Veļas mazgātava
Gudra mājsaimniecības pārvaldība
  • Tīrīšana un veļas mazgāšana:
    • Ieviest fiksētu uzkopšanas darbu kārtību, piemēram, iknedēļas virtuves, vannas istabas un dzīvojamo telpu uzkopšanas grafiku.
    • Lai izvairītos no haosa, ieplānojiet konkrētas dienas veļas mazgāšanai - īpaši mazo veļas plauktu gadījumā.
    • Efektīvi tīrīšanas līdzekļi, piemēram, universālie tīrīšanas līdzekļi vai mikrošķiedras lupatiņas, ietaupa laiku un naudu.
  • Atkritumu šķirošana:
    • Informējiet par vietējo atkritumu šķirošanas sistēmu. Parasti ir atkritumu tvertnes, kas paredzētas pārpalikumiem, papīram, stiklam un organiskajiem atkritumiem.
    • Nodrošiniet virtuvē vairākas mazas atkritumu tvertnes, lai būtu vieglāk šķirot atkritumus. Laba atkritumu sistēma ietaupa vietu un uztur mājokli tīru.
  • Pirkuma plānošana:
    • Veidojiet iepirkumu sarakstus, lai izvairītos no impulsīviem pirkumiem. Plānojiet ēdienreizes nedēļai iepriekš, lai nekas nesabojātos.
    • Iknedēļas tirdziņi vai atlaižu akcijas var palīdzēt jums iegādāties svaigu pārtiku par zemāku cenu.
Sieviete ar iPad
Enerģijas taupīšana - gudra budžeta plānošana

Pirmais mājoklis nozīmē arī to, ka pats uzņematies atbildību par enerģijas un elektrības izmaksām. Lūk, daži vienkārši pasākumi enerģijas taupīšanai:

  • Izslēdziet elektroniku: Ierīces, kas atrodas gaidīšanas režīmā, bieži vien nevajadzīgi patērē enerģiju. Vairākas rozetes ar slēdžiem palīdz visu izslēgt ar vienu klikšķi.
  • Efektīva gaismas avotu izmantošana: LED spuldzes ietaupa elektroenerģiju un kalpo ilgāk nekā parastās spuldzes.
  • Siltināšana ar sajūtu:
    • Telpas apsildiet tikai tad, kad tās izmantojat, un naktī apkuri atslēdziet.
    • Noslēdziet logus un durvis, lai novērstu siltuma zudumus.
  • Ūdens taupīšana: Uzstādiet ūdens taupīšanas uzgaļus dušas galviņām un krāniem - tie ievērojami samazina ūdens patēriņu.

Secinājums: veiksmīgs pirmā mājokļa sākums

Pārcelšanās uz pirmo mājokli ir aizraujošs solis, un, ja pievērsīsiet uzmanību visvienkāršākajiem jautājumiem, būsiet labi sagatavojies. Lai pirmās pāris nedēļas nebūtu stresa, ir svarīgi pārdomāti plānot budžetu un labi organizēt darbu. Mūsu ieteikumi ilgtermiņa mierīgai dzīvošanai arī rāda, kā izveidot mājokli, kurā jūtaties pavisam ērti - sākot ar mēbelēm un beidzot ar apkārtni. Tāpēc nekas netraucē veiksmīgam startam.

Saistītās tēmas